NEW SAINT, s.r.o.
Odborů 10 – Prague 2
Czech RepublicHistorie budovy Hroznová 4, Praha 1

„Dům u hnědého koníčka“. Historický originální dům, který se nachází na ostrově Kampa , (mezi řekou Vltavou a kanálem Čertovka, v blízkosti Karlova mostu a parku Kampa) v samém srdci Malé Strany v Praze 1. Dům byl stavěn v průběhu několika staletí, během období gotiky, renesance a baroka; současná podoba fasády se nezměnila od XVIII. století.

Díky pečlivé a stylově jednotné rekonstrukci (mezi lety 2002 a 2005) si dům zachoval svou historickou identitu a přitom se stal luxusním a okouzlujícím místem; rekonstrukce podtrhla důležité architektonické prvky (renesanční klenby v přízemí, ozdobné dřevěné stropy v 1. a 2. patře, dřevěné stropnice, originální dřevěné schodiště a další).

Tento dům, který patří do světového kulturního dědictví UNESCO, byl rozdělen do 9 bytů (včetně dvou krásných mezonetových půdních bytů na třech úrovních a tří bytů se soukromým dvorem), z některých je možno obdivovat magický výhled na Pražský hrad, gotický Karlův most, Čertovku se starodávným mlýnským kolem a vrch Petřín.

Čtvrť je bohatá na atraktivní místa jako park Kampa, řeka Vltava, Karlův most, chrám svatého Mikuláše, Malostranské náměstí a mnohé významné budovy a historické paláce.

V okolí naleznete parkoviště – rezidenční zóna, MHD, obchody, kavárny, hospůdky, restaurace, koncertní síně, jazzové bary, obchody se starožitnostmi a další.