NEW SAINT, s.r.o.
Odborů 10 – Prague 2
Czech Republic


Dostupné byty na adrese Hořejší nábřeží 25, Praha 5


Historie budovy Hořejší nábřeží 25, Praha 5

Dům se nachází v atraktivním chráněném území Smíchov. Dům, který se nachází v městské zástavbě na levém břehu řeky Vltavy a nabízí nádherný výhled na řeku, je součástí městského panoramatu levého břehu Vltavy a je viditelný jak z protějšího břehu z Rašínova nábřeží, tak i z Palackého mostu. Tato městská část, díky trvalému rozvoji, nabízí velké množství restaurací, obchodů, obchodní centrum a multikina.

Budova v novorenesančním slohu , původně o čtyřech patrech, byla postavena v 19. století, současně a ve stejném slohu jako dva domy, které ji obklopují a prošla zásadní kompletní rekonstrukcí trvající až do konce roku 2011.

Ve vnitřních prostorách zůstaly zachovány četné umělecké prvky – například sloupkové zábradlí, vstupy do bytů a dřevěné kazetové dveře. Také okna, která vedou jak do dvora, tak i do ulice, jsou původní novorenesanční; zajímavým detailem jsou kličky na oknech ve tvaru olivy.

Dům je rozdělen na byty. Konkrétně se jedná o 12 apartmánů různých velikostí a dispozic. Apartmány, plné kouzla, provedené do nejmenších detailů, jsou stylově řešené a situovány směrem k řece. Poloha směrem k řece nabízí pohled na hrad Vyšehrad a na slavný palác projektovaný Frankem Henrym, Tančící dům, který byl zveřejněn v nejdůležitějších světových časopisech věnovaných architektuře.