NEW SAINT, s.r.o.
Odborů 10 – Prague 2
Czech Republic


Dostupné byty na adrese Anny Letenské 3 + 5, Praha 2


Historie budovy Anny Letenské 3 + 5, Praha 2

Jedná se o dva propojené domy postavené na začátku 20. století, které se skládají z celkem 25 bytů, z nichž 4 v mezaninu mají soukromou zahradu a 2 byty ve 2. patře mají balkón. V 5. a 6. patře se nachází 5 dvoupodlažních půdních bytů s terasou, z nichž je nádherný výhled na střechy Prahy.

O budovách: na domě č. 3 lze vidět bohatě zdobenou fasádu novobarokního stylu, uvnitř domu pak nádherné schodiště v secesním stylu (Liberty); naproti tomu dům č. 5 má jednodušší design a jeho fasáda i schodiště jsou v novobarokním slohu..

Díky promyšlené a citlivé rekonstrukci, dokončené v roce 2006, byly tyto dvě budovy spojeny společnou zahradou rozkládající se na dvou úrovních se skleněnými výtahovými šachtami. Zeleň spolu s osvětlenou kašnou vytvářejí působivou atmosféru, a to zejména v noci.

Budovy se nacházejí na Vinohradech, oblíbené rezidenční oblasti, v blízkosti parku Riegrovy sady a Vinohradského divadla, 5 minut pěšky od Václavského náměstí a Národního muzea.

V okolí naleznete obchody, restaurace, vinárny, ale také divadla a sportovní centra. Jde o velmi dobrou lokalitu k bydlení. Budovy se nachází poblíž stanic MHD na Náměstí Míru, což je rovněž místo, kde se nachází Vinohradské divadlo.

Prvotřídní a pečlivá rekonstrukce, která byla dokončena v roce 2006, vrátila těmto domům jejich originální historickou identitu, a to v každém detailu; všechny byty byly rekonstruovány v původním rozdělení s velkým důrazem na design jejich interiéru (luxusní koupelny, elegantní zařízení s orientálními koberci).